Послуги

  • Індивідуальна психологічна консультація та немедикаментозна психотерапія (очно та онлайн)

 тривалість консультації — 60 хвилин

  • Консультація пари чи сім’ї (очно та онлайн)

 тривалість консультації — 60/90 хвилин

  • Індивідуальна чи парна консультація сексолога (очно та онлайн)

 тривалість консультації  — 60 хвилин

  • Проведення групових занять, тренінгів, лекцій, майстер-класів

Кількість та регулярність зустрічей завжди має індивідуальний характер. В ході першої консультації ми домовляємось про формат та всі особливості роботи.


Що потрібно для роботи онлайн?

  • стабільне інтернет-з’єднання
  • використовувати для проведення відеоконференції відповідне програмне забезпечення, яке б забезпечувало стабільний зв’язок та конфіденційність (Skype, Viber, Google Meet)
  • зручний простір, без інших людей, під час роботи
  • комфортний стілець (крісло, диван тощо) для сидіння під час роботи
  • при бажанні можна використовувати гарнітуру
  • блокнот чи аркуші паперу для записів та ручка
  • питна вода
  • як в очному форматі так і під час роботи онлайн, консультації розпочинаються вчасно, у заздалегідь визначений час (консультації розпочинаються в обумовлений час, час запізнення з боку клієнта враховується в час консультації)

Хто такий психолог? Психолог – не лікар. Важливо розуміти, що психолог – це спеціаліст, який отримав гуманітарну освіту в вищому учбовому закладі за спеціальністю «Психологія». Психолог працює зі здоровими людьми, у яких є проблеми. Психолог не має права видавати рецепти на лікарські засоби, ставити медичні діагнози, призначати будь-яке лікування. В залежності від специфіки учбового закладу та обраного напрямку навчання та спрямованості роботи психолог може бути: загальним, соціальним, педагогом-психологом,  клінічним тощо.


Проблеми з якими звертаються до психолога можуть бути різноманітними. В ті моменти, коли людині не вдається впоратись з обставинами самостійно, важливо звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста. Часто для роботи з психологом ставляться такі питання: 

  • складні життєві ситуації
  • невпевненість у собі та проблеми з самооцінкою
  • конфлікти в сім’ї чи на роботі
  • складнощі у вихованні дітей
  • відчуття одинокості, відсутності сенсу життя, апатія
  • труднощі у відносинах з близькими людьми чи в парі
  • переживання втрати близької людини
  • професійне вигорання
  • психосоматичні розлади
  • страхи, фобії, тривога, панічні атаки, депресії
  • реабілітація після травм і операцій
  • перешкоди на шляху особистісного зростання
  • пошук ресурсів для розвитку та самовдосконалення

Хто може займатися психотерапією? Для того, щоб психолог міг займатися психотерапією (немедикаментозною) йому необхідно отримати додаткову практичну освіту. На сьогоднішній день існує досить велика кількість підходів та методів психотерапії, а також навчаючих психотерапії професійних спілок та шкіл, як на території України, так і за кордоном. Кожен психолог сам обирає який підхід йому ближче, а також може об’єднувати та використовувати у своїй практиці декілька з них одночасно.

Навчальні програми в Україні мають свої стандарти та побудовані з урахуванням європейських стандартів підготовки психотерапевтів. Також, завершення таких програм, за умови виконання визначених їх розробниками вимог, дозволяє учасникам отримати підтверджуючі кваліфікацію дипломи чи інші документи європейського зразка. Навчаючись у таких програмах, психолог отримує можливість долучитися до професійних спілок, що додатково сприяє підвищенню його кваліфікації.


Як визначити, чи підходить Вам обраний психолог? Для прийняття рішення доцільно приділити увагу наступним питанням:

  • освіта та досвід роботи психолога, його участь в професійних спілках (Ви завжди можете попросити обраного спеціаліста надати для ознайомлення документи про отримання профільної освіти та проходження подальшого навчання)
  • на скільки легко Вам вдається знайти спільну мову та чи виникає під час спілкування довіра до цього психолога (звичайно, для формування терапевтичного альянсу необхідний час та певна кількість зустрічей, проте вже під час першої роботи у Вас може з’явитись певне розуміння щодо бажання працювати з обраним спеціалістом у подальшому)
  • хороший варіант – якщо психолога порадить хтось із знайомих. Також Ви можете знайти спеціаліста використовуючи професійні бази та реєстри, профільні сайти та спільноти, де вимагається підтвердження дипломів та документів щодо кваліфікації психолога. Часто на таких платформах спеціалісти окрім іншого мають можливість вести свій блог, розміщувати матеріали, відповідати на питання клієнтів тощо
  • якщо перед записом на консультацію Вам не вистачає інформації про підготовку психолога та специфіку його роботи – завжди ставте ці питання відповідному психологу ще на етапі попередньої телефонної розмови та планування зустрічі!

Хто такий психіатр? Психіатр – це лікар, котрий здійснює лікування, діагностику та профілактику захворювань, пов’язаних з порушеннями психічної діяльності. Це спеціаліст який отримав вищу медичну освіту за спеціальністю «Психіатрія». Він може призначати відповідні медичні препарати, визначати ступінь психічного здоров’я та дієздатності, проводити психіатричну експертизу, визначати діагноз. Основним засобом лікування для психіатра є медикаментозна терапія, однак її доповнюють психотерапією, яку може проводити як сам психіатр так і психолог-психотерапевт, до якого лікар-психіатр направляє своїх пацієнтів з тих чи інших питань.


Хто такий сексолог? Сексологія вивчає сексуальність людини у всіх її проявах. Сексолог – це спеціаліст, до якого можна звернутися з проблемами в сексуальній сфері. Використовуючи слово «сексолог» ми далеко не завжди уявляємо хто цей спеціаліст, а головне – де, скільки та чому він навчався? Пропоную розібратися з питанням, ким же може бути сексолог в нашій країні на сьогоднішній день, які бувають варіанти та в чому відмінності.

Лікар-сексолог. Цей варіант є трохи зрозумілішим бо він до певної міри врегульований законодавчо. Щоб стати таким спеціалістом необхідно завершити навчання в медичному ВУЗі за спеціальністю психіатрія (6 років), після чого отримати додаткову післядипломну освіту (в ординатурі чи інтернатурі) по сексології (1-2 роки). До переліку обов’язкових дисциплін входять основи сексології (нормальної та вікової), сексуальні розлади, сексологія та методи дослідження. Після – здаються іспити, а кожні подальші 5 років підтверджується кваліфікація. У такого спеціаліста широкий арсенал знань з анатомії та нейрофізіології, він має медичну ліцензію на роботу з препаратами та може здійснювати діагностику, лікування та реабілітацію. В той же час, для вивчення психотерапії при підготовці таких фахівців у медичних вузах відводиться не більше року, відсутні вимоги щодо проходження особистої терапії, далеко не всі отримують додаткову освіту та спеціалізацію з психотерапії.

Психолог-сексолог. Це особа з вищою освітою за спеціальністю психологія. Пройдене навчання може бути очним (5-6 років) чи заочним (2-4 роки). Вимоги до подальшої освіти законодавством України на сьогодні не передбачені. Існують різні програми навчання тривалістю від декількох днів до кількох років. Під час вибору освітньої програми основним є особа, що проводить таку програму (наявність в неї медичної освіти, її практичний досвід та сфера діяльності), а також те, за яким стандартом розроблена обрана програма (якщо її стандарти відповідають загальновизнаним закордонним вимогам – це добрий знак).

Психолог-психотерапевт-сексолог. В даному випадку мова йде про спеціаліста, який має і вищу освіту по психології і освіту за обраним спеціалістом додатковим напрямком психотерапії (тривалістю 4-6 років). Така освіта обов’язково повинна включати особисту терапію та роботу під супервізією, а також додатковий набір знань з сексології. Якщо ж програма навчання розроблена відповідно до зарубіжних стандартів та вимог (тут мова про країни в яких існують чіткі вимоги до навчання, його системності та якості), її тривалість зазвичай складає не менше одного чи півтора року,  саме ж навчання проводиться кваліфікованими спеціалістами.


З якими питаннями звертаються до сексолога? Я є психологом та маю додаткову психотерапевтичну підготовку та спеціалізацію по сексології. Як до сексолога клієнти звертаються до мене з різними питаннями.

  • Часто чоловіків хвилюють питання, пов’язані з порушенням еректильної функції (відсутність або занадто тривала ерекція), порушення еякуляції (відстуність або передчасна еякуляція).
  • Для жінок найчастіше причиною звернень стають відчуття болю під час статевого акту, м’язові спазми, що перешкоджають входженню в піхву (болі, диспареунія, вагінізм), відсутність оргазму.
  • Чоловіки, жінки та пари можуть звертатися і з такими питаннями як страхи перед статевим актом, зниження лібідо, відсутність задоволення, потягу, бажання, підвищений статевий потяг, питання статевої ідентичності, різні травми та травматичний досвід в минулому, сумісність партнерів, зради та бажання зберегти відносини, вивчення та пізнання власної сексуальності, бажання покращити сексуальне життя.
  • Також, інколи до мене звертаються батьки з дітьми. В таких випадках запити стосуються статевого виховання дитини чи корекції її поведінки.

Іноді вирішення питань в сфері сексології вимагає участі різних спеціалістів. Там, де необхідне медичне втручання, працюють кваліфіковані лікарі, мої ж зусилля будуть спрямовані на те, що знаходиться в області психічного.


Щодо професійної кооперації: Інколи одними лиш психологічними консультаціями чи психотерапією наявну проблему вирішити не вдається. Частіше за все це трапляється при роботі з психосоматичними запитами. Більш того, інколи вирішення психологічної частини питання є лише передумовою для ефективності подальшого медичного лікування. Причини цього знаходяться в нашому організмі, який не у всьому підкорюється свідомій частині психіки. У людини можуть бути як діагностовані захворювання та розлади так і ті, про які допоки не відомо. В процесі роботи ми безпосередньо підходимо до цього питання, вивчаємо його та розпочинаємо багаторівневу роботу.

Тому, у своїй практиці, в разі наявності необхідності та за згодою клієнта, я широко застосовую професійну кооперацію – залучаю перевірених мною спеціалістів чи рекомендую звернутися до інших спеціалістів. У таких випадках спільна робота психолога та лікаря здатна призвести до вражаючого результату та допомогти людині вирішити проблеми на багатьох рівнях та пропрацювати першопричини своїх проблем.

Серед таких спеціалістів хочу виділити: ендокринолога, гінеколога/уролога, невропатолога, психіатра, вертебролога, рефлексотерапевта, остеопата, дієтолога, нутриціолога. Напевно, більшість з Вас знайома із специфікою роботи перших чотирьох спеціалістів, діяльність інших для багатьох залишається загадкою, хоча такі спеціалісти бувають якісно підготовленими та готовими допомогти.